zastrčte opatrně USB přijímač do USB portu počítače nebo notebooku
připojte k myši USB-C kabel a druhý konec zapojte do počítače
zapněte myš přepínačem v její spodní části
ovladače myši se automaticky nainstalují po zapnutí počítače
jakmile bude myš plně nabita, můžete USB-C kabel od myši odpojit a používat ji bezdrátově
Údržba
nevystavujte myš silným nárazům
nelijte na myš vodu ani jiné tekutiny
nepokládejte na myš těžké předměty
k čištění myši využijte lehce navlhčený hadřík
Obsah balení
myš CZC.Office Kite One
bezdrátový přijímač
1,8m USB-C kabel
ZÁKLADNÍ ROZLOŽENÍ MYŠI
Levé tlačítko
Scrollovacíkolečko
Pravé tlačítko
Nabíjecí konektor
Indikátor
Tlačítko pro změnu DPI
Tlačítko zpět
Tlačítko vpřed
Vypínač
Přepínač na změnu připojeného zařízení ½
Tlačítko na spárování Bluetooth
Připojení přes USB přijímač
Připojte bezdrátový přijímač do USB,zapněte myš (tlačítko 9 na nákresu) a přepínač módů (tlačítko 10 na nákresu) přepněte do polohy 1. Detekce přijímače proběhne automaticky
Spárování Bluetooth
Zapněte myš (tlačítko 9 na nákresu) a přepínač módu (tlačítko 10 na nákresu) přepněte do polohy 2. Stiskněte tlačítko na spárování Bluetooth (tlačítko 11 na nákresu). Následně bude zařízení viditelné. Přejděte do nastavení Bluetooth ve vašem zařízení a vyhledejte myš v zařízeních.
Vypnutí/zapnutí LED světla
Stiskněte levé, prostřední a pravé tlačítko najednou. Po zhruba 1 vteřině se led světlo vypne/zapne
Změna DPI
Pro změnu DPI slouží tlačítko 6. Při stisknutí můžete měnit DPI na hodnoty 800/1200/1600/2400
Instalace ovladačů
Ovladače se nainstalují automatickypo připojení myši k PC
Řešení problémů
Pokud máte problém s připojením myši k přijímači:
Zkontrolujte,zda je přijímač správně zasunutý do USB portu
Zkontrolujte,zda je vypínač vesprávnépoloze
Zkontrolujte,zda myš není moc daleko od přijímače
V případě že ani jeden z kroků nepomáhá vyzkoušejte následující:
1.) Vyjměte USB přijímač z počítače a vložte ho znovu. Během následujících 15 vteřin bude automaticky detekován 2.) Myš nechte zapnutou 3.) Mějte myš co nejblíže u USB přijímače 4.) Stiskněte prostřední tlačítko a pravé tlačítko najednou po dobu 1-3 sekund, potom tlačítka uvolněte 5.) Pokud se nepovedlo připojení obnovit,opakujte prosím kroky znovu.
Spusťte instalaci softwaru a řiďte se pokyny na obrazovce
Po instalaci restartujte počítač, spusťte software, myš se automaticky načte
Nyní je již možné využívat softwarové nastavení myši.
Nastavení jazyku
V pravé horní části obrazovky klikněte na tlačítko "Language Setting". V řádku “Vybrat jazyk” si vyberte požadovanou variantu a stiskněte červené tlačítko a poté “OK”
Profily
Svá nastavení si můžete ukládat do jednotlivých profilů, profil vyberete kliknutím na “Profile1-6” v levé horní části softwaru. Kliknutím na toto tlačítko můžete poté měnit jednotlivá nastavení myši jako je podsvícení, makra a nastavení funkcí tlačítek. Kliknutím na tlačítka Importovat/Eportovat si můžete uložit/nahrát již dříve vytvořené profily.
Nastavení funkcí tlačítek
Klikněte na nabídku “Základní”. Kliknutím na konkrétní tlačítko v seznamu si můžete nastavit funkci jednotlivých tlačítek. Například po kliknutí na "Vpřed" si můžete toto tlačítko nastavit například na "Dvojitý levý klik". Nastavení dokončíte tlačítkem "Použít".
Nastavení citlivosti (DPI)
V záložce "Citlivost" lze nastavovat různé hodnoty DPI. Čím vyšší hodnotu nastavíte, tím vyšší citlivost vaše myš bude mít. V továrním nastavení lze DPI změnit také tlačítkem na myši "6 - Změnit DPI".
Přepínač DPI - Nastavit lze rovněž barvy podsvícení při změně DPI. Klikněte na barvu vybraného DPI a následně nastavte barvu dle uvážení. Potvrdíte tlačítkem "OK".
Jako další možnosti zde naleznete nastavení akcelerace kurzoru, rychlost posunu kolečka, s možností rolování přes celé stránky, nastavení rychlosti dvojkliku dle vašich potřeb a nechybí ani posuvník polling rate, což je nastavení doby odezvy myši, tzn. frekvence, s jakou myš posílá informace vašemu zařízení.
Nastavení podsvícení
Klikněte na nabídku “Pokročilé”, můžete vybrat barevný efekt v rozevíracím menu "Mód", u vybraných efektů lze nastavit také barvu, světelnost, rychlost světelného efektu podsvícení a také Lift Height což je nastavení výšky, ve které myš přestane snímat povrch. Podsvícení lze nastavit do továrního nastavení stiknutím tlačítka "Resetovat".
Nastavení maker
Výběr maker najdete v levém dolním rohu. Stisknutím tlačítka "Přidat" vytvoříte nové makro. Objeví se vám obrazovka, kde lze pojmenovat makro, nastavit opakování, zpoždění a Lag. Záznam makra spustíte tlačítkem "Record".
M-Makra
Zde lze nastavit interval střelby a osy XY jednotlivých zbraní pro hru Counter-Strike: Global Offensive.
Spusťte instalaci softwaru a řiďte se pokyny na obrazovce
Po instalaci restartujte počítač, spusťte software, myš se automaticky načte
Nyní je již možné využívat softwarové nastavení myši.
Profily
Svá nastavení si můžete ukládat do jednotlivých profilů, profil vyberete kliknutím na “Profil 1-3” v levé horní části softwaru. Kliknutím na toto tlačítko můžete poté měnit jednotlivá nastavení myši jako je podsvícení, makra a nastavení funkcí tlačítek. Kliknutím na tlačítko "Resetovat" vrátíte nastavení zvoleného profilu do původního nastavení.
Nastavení funkcí tlačítek
Klikněte na nabídku “Nastavení tlačítek”. Kliknutím na rolovací nabídku u konkrétního tlačítka mu pak můžete přiřadit požadovanou funkci či vlastní makro. Nastavení dokončíte tlačítkem "Použít". Tlačítko "pravoruké" a "levoruké" slouží pro jednoduché přepnutí funkcí vpřed a zpět na boční tlačítka vlevo či vpravo, dle vybrané ruky.
Nastavení citlivosti (DPI)
V záložce "Základní nastavení" lze nastavovat různé hodnoty DPI. Čím vyšší hodnotu nastavíte, tím vyšší citlivost vaše myš bude mít. V továrním nastavení lze DPI změnit také tlačítkem na myši G6 a G7.
Pokud vám defaultní nastavení nevyhovují, můžete si nastavit svoji vlastní do jednotlivých pozic změnou posuvníku. Zaškrtnutím políčka "Povolit citlivost osy X/Y" povolíte možnost nastavení rozdílné citlivosti os X a Y myši v jednotlivých hrách/softwaru.
Jako další možnosti zde naleznete nastavení dotazovací frekvence (polling rate), rychlost pohybu kurzoru a akceleraci.
Nastavení podsvícení
Klikněte na nabídku “Nastavení podsvícení”, můžete vybrat barevný efekt v rozevíracím menu "Mód", u vybraných efektů lze nastavit také barvu jednotlivých částí, jas a rychlost světelného efektu. Podsvícení lze nastavit do továrního nastavení stiknutím tlačítka "Resetovat".
Posuvníkem pod obrázkem myši si zvolíte, po jaké době se má osvětlení vypnout v případě nečinnosti myši.
Nastavení maker
Kliknutím na tlačítko + vytvoříte nové makro. Přiřadíte mu vlastní název, můžete zaznamenat zpoždění a stiskem tlačítka Nahrát můžete začít zaznamenávat akce. Po nahrání lze makro v tabulce uprostřed obrazovky upravit, nahrané akce upravovat, mazat či posouvat jejich sled. Uložíte pak tlačítkem Použít vpravo dole.
spusťte instalační soubor a řiďte se pokyny na obrazovce
po instalaci restartujte počítač, spusťte software, myš se automaticky načte
nyní je možné si podrobněji přizpůsobit myš
Profily
Svá nastavení si můžete uložit až do 5 různých profilů - profil zvolíte kliknutím na šipku vedle Profil1, v levém dolním rohu úvodního menu softwaru. Po výběru konkrétního profilu můžete měnit nastavení myši, tlačítek, podsvícení či maker. Kliknutím na tlačítko "Uložit" uložíte nastavení profilu, kliknutím na "Reset" vrátíte výchozí nastavení profilu.
Jednotlivé profily si pak kliknutím na tři tečky vpravo od vybraného profilu můžete uložit jako soubor .rhc ve svém zařízení, či jej stejným způsobem můžete zpět nahrát.
Přiřazení tlačítek
V tomto menu si můžete k jednotlivým tlačítkům myši přiřadit konkrétní funkce. Tlačítko nastavíte jednoduše kliknutím na nabídku vámi požadovaného tlačítka a vyberete funkci, kterou chcete přiřadit, ať už běžné funkce tlačítek, trojklik, vlastní makro, některou z multimediálních funkcí či lze tlačítko vypnout. Po úpravě nastavení tlačítek klikněte na "Uložit". Vždy musíte alespoň jedno tlačítko nechat jako levý klik.
Zvláštností je funkce Míření s hodnotami 200 - 1100. Vyberete požadovanou hodnotu a dokud budete držet naprogramované tlačítko, budete na myši mít zvolené DPI.
DPI
V záložce DPI můžete upravit citlivost myši. Úrovní DPI si můžete přednastavit až 7, pokud vám jich stačí méně, můžete jednotlivé úrovně vypínat - nelze vypnout úroveň DPI, na kterou máte myš aktuálně nastavenou. DPI je možné nastavit po 100 DPI krocích, v rozmezí 200 - 6 200 DPI, poslední krok pak je nastavení 12 400 DPI.
Osvětlení
V záložce Osvětlení je možné volit jednotlivé módy podsvícení. Na výběr máte z několika různých efektů s nastavitelným jasem, rychlostí či barvami - dle zvoleného efektu, statické podsvícení či můžete LED kompletně vypnout. Podsvícení se pak vztahuje na kolečko, vnitřní logo i zadní část myši.
Pokročilá nastavení
V záložce Pokročilá nastavení lze příslušnými posuvníky nastavit citlivost kurzoru, rychlost skrolování kolečka a rychlost dvojkliku.
Správce maker
V záložce Správce maker lze naprogramovat, uložit a upravovat své vlastní kombinace tlačítek a kláves. Tvorbu makra začnete pravým kliknutím do pole "Vybrat makro", kliknutím na "Vytvořit makro", zadáním názvu a potvrzením "OK". Stiskem tlačítka "Začít nahrávat" pak začnete zadávat jednotlivé akce, až do stisku tlačítka "Přestat nahrávat".
V Seznamu akcí lze upravovat jednotlivé akce či změnit prodlevu mezi nimi - pravým kliknutím na požadovanou akci a kliknutím na "Upravit". Pokud jste nějakou akci přidali omylem, lze ji naopak smazat kliknutím na "Odstranit", opět po pravém kliku na akci. V neposlední řadě do makra můžete stejným způsobem i přidat akci či prodlevu, kterou jste nenahráli.
Software umožňuje i nastavení opakování makra, buď dle stisku tlačítka, či si specifikujete přesný počet opakování.
Stiskem "Uložit" si uložíte svůj výtvor a v menu "Přiřazení tlačítek" jej můžete přiřadit některému z tlačítek myši.
PŘIZPŮSOBENÍ MYŠI
UPOZORNĚNÍ
Dbejte nejvyšší opatrnosti při provádění níže popisovaných úkonů. Použitím násilí a nesprávnou manipulací můžete poškodit vyměnitelné díly či vnitřní komponenty myši. Na fyzické poškození myši se nevztahuje záruka.
Veškeré úkony vykonávejte ve chvíli, kdy máte myš odpojenou od napájení.
Výměna zadního krytu
Demontáž
nadzvedněte kryt nehtem v části 4.5, chyťte si jej na bocích a opatrně vytahujte směrem dozadu a nahoru
Montáž
vložte části krytu 4.1 a 4.2 do částí 4.1 a 4.2 na těle myši, poté postupně lehce tlačte dolů směrem k zadní části myši
zde se zadní část krytu douchytí magnetky v bodech 4.3 a 4.4
Výměna DPI tlačítka
Demontáž
gumové DPI tlačítko (číslo 2 na diagramu) lze vyjmout vsunutím nehtu či nějakého úzkého nářadíčka do prostoru mezi tlačítkem a tělem myši
Montáž
vložte tlačítko správným směrem do otvorů 2.1 na těle myši a opatrně jej přimáčkněte
s citem domačkejte dle potřeby aby nikde nepřečnívaly nadbytečné gumové části
Výměna tlačítek
Demontáž
sundejte zadní kryt
za pomoci výstupku 1.6 na nákresu nadzvedněte tlačítka a opatrně je směrem vzhůru vyndejte
Montáž
v přední části tlačítek nasměrujte body 1.1 a 1.2 do bodů 1.1 a 1.2 na těle myši
jemně přejeďte tlačítka shora dolů a přitlačte body 1.3 a 1.4 modulu k bodům 1.3 a 1.4 na těle myši, v těchto místech jsou umístěné magnetky
pokud je modul tlačítek na některém místě volně, docvakněte jej
zkontrolujte si, zda tlačítka klikají bez jakéhokoliv problému či zábrany
Závažíčka
Demontáž
zvedněte v bodě 3.1 a vytáhněte z těla myši modul se závažíčky (číslo 3 na nákresu)
Montáž
zasuňte modul se závažíčky (číslo 3) do pozice 3.2 na těle myši
Spusťte instalaci softwaru a řiďte se pokyny na obrazovce
Po instalaci restartujte počítač, spusťte software, myš se automaticky načte
Nyní je již možné využívat softwarové nastavení myši.
Profily
Svá nastavení si můžete ukládat do jednotlivých profilů, profil vyberete kliknutím na “Profil 1-3” v levé horní části softwaru. Kliknutím na toto tlačítko můžete poté měnit jednotlivá nastavení myši jako je podsvícení, makra a nastavení funkcí tlačítek. Kliknutím na tlačítko "Resetovat" vrátíte nastavení zvoleného profilu do původního nastavení.
Nastavení funkcí tlačítek
Klikněte na nabídku “Nastavení tlačítek”. Kliknutím na rolovací nabídku u konkrétního tlačítka mu pak můžete přiřadit požadovanou funkci či vlastní makro. Nastavení dokončíte tlačítkem "Použít". Tlačítko "pravoruké" a "levoruké" slouží pro jednoduché přepnutí funkcí vpřed a zpět na boční tlačítka vlevo či vpravo, dle vybrané ruky.
Nastavení citlivosti (DPI)
V záložce "Základní nastavení" lze nastavovat různé hodnoty DPI. Čím vyšší hodnotu nastavíte, tím vyšší citlivost vaše myš bude mít. V továrním nastavení lze DPI změnit také tlačítkem na myši G4.
Pokud vám defaultní nastavení nevyhovují, můžete si nastavit svoji vlastní do jednotlivých pozic změnou posuvníku. Zaškrtnutím políčka "Povolit citlivost osy X/Y" povolíte možnost nastavení rozdílné citlivosti os X a Y myši v jednotlivých hrách/softwaru.
Jako další možnosti zde naleznete nastavení dotazovací frekvence (polling rate), rychlost pohybu kurzoru a akceleraci.
Nastavení podsvícení
Klikněte na nabídku “Nastavení podsvícení”, můžete vybrat barevný efekt v rozevíracím menu "Mód", u vybraných efektů lze nastavit také barvu jednotlivých částí, jas a rychlost světelného efektu. Podsvícení lze nastavit do továrního nastavení stiknutím tlačítka "Resetovat".
Posuvníkem pod obrázkem myši si zvolíte, po jaké době se má osvětlení vypnout v případě nečinnosti myši.
Nastavení maker
Kliknutím na tlačítko + vytvoříte nové makro. Přiřadíte mu vlastní název, můžete zaznamenat zpoždění a stiskem tlačítka Nahrát můžete začít zaznamenávat akce. Po nahrání lze makro v tabulce uprostřed obrazovky upravit, nahrané akce upravovat, mazat či posouvat jejich sled. Uložíte pak tlačítkem Použít vpravo dole.
Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více informací.