Jak zjistit verzi firmware u telefonu RugGear RG129

Telefony RugGear RG129 mají u verze firmware RG129_EE1_1_V18_20180529 problémy se špatně počeštěným menu telefonu, kdy se některé položky v menu nezobrazují v češtině, ale angličtině. Ovládání telefonu tak může být pro některé uživatele docela matoucí a nepohodlné.

Firma RugGear naštěstí vydala nový firmware, který tuto chybu opravil a telefony jsou již plně počeštěny. Bohužel tento firmware nelze nahrát v domácím prostředí a stáhnout si jej někde z internetu. Je potřeba si jej nechat přehrát v autorizovaném servisním středisku. V České republice toto přehrání zajišťuje autorizovaný servis VSP DATA a.s. www.vspdata.cz

Přehrání firmware je v případě záruční opravy zdarma a můžete tento servis kontaktovat přímo, případně telefon reklamovat u svého prodejce.

Na trhu se bohužel u jednotlivých prodejců vyskytují aktualizované i neaktualizované telefony podle toho, jak staré mají skladové zásoby a mnohdy Vám nebudou schopni se 100% jistotou říci, jakou verzi firmware telefon vlastně má. Podle údajů na krabičce to bohužel nepoznáte.

Postup, jak zjistit aktuální firmware v telefonu RugGear RG129 je následující:

1. Na klávesnici u zapnutého telefonu vyťukejte kód *#8888#

2. Zobrazí se Vám skryté menu pro start komplexního testu telefonu.

3. Zmáčkněte levé horní tlačítko na klávesnici "Start"

4. Poté klikněte opět na levé horní tlačítko "Složení"

5. Zobrazí se Vám na malou chvíli verze Firmware telefonu:

a) RG129_EE1_1_V18_20180529 - máte telefon se starým firmwarem, kde jsou chyby v počeštení menu telefonu - pokud Vám to vadí, reklamujte jej.
b) RG129_EE1_1_V18_20190121 (a novější) - Nový Firmware (máte štěstí - máte aktualizovaný telefon s novým plně počeštěným firmwarem telefonu - není potřeba nic dělat :-)

6. Toto menu opustíte krátkých stisknutím červeného tlačítka určeného pro vypnutí telefonu