Bamboo - Přírodní bambusová, balení 50 ks - BCFR

Kód: 3591
Akce Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Bamboo
119 Kč 98 Kč bez DPH
Skladem (8 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení

Bez plastů - Výrobky BAMBOO jsou zcela bez plastů, bioplastů a PLA.

Biologicky rozložitelná - Výrobky BAMBOO z přírodních bambusových vláken jsou schopné přirozeného rozkladu a pomáhají tak přirozenému životnímu cyklu.

Přírodní bambusové vlákno - Výrobky BAMBOO jsou z přírodního bambusového vlákna, vše se pěstuje a vyrábí na Tchaj-wanu.
Kompostovatelná - Výrobky jsou bez chemických látek a lze je po použití bezpečně zlikvidovat jako běžný rozložitelný odpad.
Odolnost - Výrobky BAMBOO mají tepelnou odolnost -20 ~ 100 ° C a nerozmočí se až 24 hodin.
Testy, certifikace - Certifikace: SGS, FDA, LFGB, HALAL FOOD, Test Kontaktu S Potravinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží pochází z oficiální české distribuce.
Výrobce: Bamboo
Part Number: BCFR

 

Bamboo straws - Přírodní bambusová vidlička, balení 50ks

 

Vlastnosti:

PROČ VYBRAT BAMBOO?

Existuje několik takzvaných „zelených“ produktů, ale co dělá BAMBOO opravdu jedinečným?
Všechny produkty BAMBOO jsou vyrobeny ze 100% přírodních bambusových vláken, bez chemických a plastových hmot, zcela kompostovatelných a za přírodních podmínek biologicky rozložitelných.
TCHAJWANSKÝ BAMBUS
Bambus byl vybrán jako hlavní materiál kvůli jeho udržitelnosti. Každé brčko začíná sběrem bambusu, jeho rozřezáním a následným rozemletím.
ZPRACOVÁNÍ ZA SUCHA
Díky více než 30letým zkušenostem se tato nejmodernější technologie zpracování za sucha používá k výrobě rostlinných vláken z bambusu, nejpřirozenějšího a nejekologičtějšího materiálu na světě.

1.MATERIÁL
Bambus je nejvhodnější přírodní vlákno právě kvůli jeho udržitelnosti. Na rozdíl od stromů dosahuje bambus zralosti za 3 roky, proto jeho sběr přiměřeně prospívá ekologii. Na Tchaj-wanu se nachází 185 tisíc hektarů bambusového lesa, pro zásobování 600 miliard brček do celého světa je zapotřebí ročně jen 11 tisíc hektarů bambusu. Využití znovuobnovitelných přírodních zdrojů světa je tedy minimální.
2.VÝROBA
„Zpracování a tvarování za sucha“ je nejnovější a jedinečný vynález. Tato technika nevyžaduje žádnou chemikálii, která by zničila strukturu rostliny, ale pouze mletí rostlin na prášek a jeho zpracování na přírodní bambusové vlákno. Celý proces nezpůsobuje žádné znečištění vody. Teplota zpracování je také přísně regulována pod 200° C, aby se účinně zajistily nízké emise uhlíku.
Papírová brčka a běžná brčka z rostlinných vláken jsou dnes na trhu oblíbená, ale jejich výrobní proces však zahrnuje využití obrovského množství vody a s tím také spojeného odpadu. Obsahují také množství silných kyselin, které způsobují eroze a produkují také jedovaté chemikálie.
3.POUŽITÍ
Výrobky z buničiny, jako jsou papírová brčka, zvlhnou a snadno se rozmočí ve vodě a nápojích. Pro zvýšení jejich trvanlivosti se pak používá určitá tloušťka nebo plastová fólie. Naše brčka BAMBOO z přírodních vláken jsou však schopna vydržet více než 24 hodin v nápojích a mají tepelnou odolnost -20 ° C až 100 ° C.
4.LIKVIDACE
Brčka BAMBOO mohou být likvidována jako běžný odpad a mohou být také kompostována v přírodě či vodě. Brčko neprodukuje toxický plyn při spalování. Po zahrabání do země, nebo vyhození na skládku se brčko rozloží za 45 dní. Po 90 dnech je brčko v prostředí téměř úplně rozloženo mikroorganismy. Čím více mikroorganismů je například ve vodě, tím rychlejší je rozklad brčka. Protože jsou všechny jeho složky přirozené, rozpouštěné látky se vracejí do životního prostředí a působí v zemi jako živina.


Porovnání technologií:
Bamboo Straws
• 100% přírodní
• Likviduje se jako běžný odpad
• 3 průměry

Těstovinové nádobí
• Snižuje kvalitu pokrmu
• Plýtvání potravinami

Nádobí z bioplastu (PLA)
• Potřebuje speciální a nepřirozené podmínky pro rozklad
• Jeden z druhů plastu

Plastové nádobí
• Rozkládá se více než 200 let
• Zákaz jednorázových plastů do konce roku 2021 

Doplňkové parametry

Kategorie: Outdoorové příbory
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: