Kenko ND4 filtr REALPRO 67mm

Kód: 1632
Akce Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Kenko
1 290 Kč –49 %
kenko nd4 filtr realpro 67mm 86632045
1 290 Kč –49 % 659 Kč 545 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2021

ND filtr snižuje množství světla vstupujícího do čočky, neovlivňuje však barevnou vyáženost fotografovaného obrazu. Umožňuje fotografovat s široce otevřenou clonou i během slunečného dne k dosažení malé hloubky ostrosti, čímž dojde k oddělení fotografovaného objektu od pozadí.

Filtr je vhodný například při fotografování portrétu v přesvětlených podmínkách za použití fotoaparátu s rychlostí závěrky nižší než 1/4000sec k dosažení malé hloubky ostrosti při využití výhod rychlého objektivu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží pochází z oficiální české distribuce.
Výrobce: Kenko
Part Number: 226776

 

Kenko ND4 filtr REALPRO 67mm

 
Pravé ND filtry snižují množství světla rovnoměrně k dosažení stejné hustoty (density) přes všechny viditelné části spektra a nedochází tak k žádným barevným posunům ve výsledném obrazu. Odtud název Neutral Density.

Proč je ND filtr důležitý
V současné éře mimořádně vysoké citlivosti a vysokého rozlišení fotografického vybavení je zřejmé, že síla obrovského senzoru může být snadno ovlivněna čočkou a optickými doplňky, které jsou umístěny přímo na dráze světla vstupujícího do fotoaparátu. Jinými slovy, filtr je přední branou pro vstup světla do fotoaparátu a jeho kvalita je nanejvýš důležitá.


ND filtry se stávají téměř nutností pro vysoce citlivé kamery s nastavením ISO, které začíná od 200 nebo 100. To je důvod, proč se v současné době ND filtrům věnuje zvýšená úroveň pozornosti a jsou kladeny vysoké nároky na jejich kvalitu.

Profesionální fotografové vyžadují ND filtry, které snižují množství světla v nejpřirozenější podobě a neškodný způsobem.

Kdy používat ND 4/8/16 filtry
Kenko REALPRO ND 4/8/16 filtry představují nejvyšší kvalitu neutrálního filtrů určených pro použití s nejnovějšími vysoce citlivými DSLR, které umožní realizovat fotografií s malou hloubkou ostrosti s doširoka otevřenou clonou i během slunného dne a v přesvětlených podmínkách. Kenko REALPRO ND 4/8/16 filtry se doporučují použít při portrétní fotografii, pořizování videa a fotografování přírody během slunných dní, aby se zabránilo přeexponování a k dosažení malé hloubky ostrosti k oddělení objektu v popředí od pozadí.

Technologie ND Vacuum Deposition
K dosažení nejlepší neutrality ND filtrů na světě využívají Kenko REALPRO ND filtry 4/8/16 technologii ND vakuové depozice. ND substance je na sklo filtru rovnoměrně nanesena tryskou v parní peci. Výsledkem je, oproti jiným filtrům, vynikající neutralita REALPRO ND 4/8/16 filtrů skrze veškeré vizuální spektrum světla zajišťující stabilní vyvážení barev snímku.

IR znečištění
Technologie ND Vacuum Deposition řeší i problém IR znečištění, kdy během slunečného dne se spoustou IR světla může při dlouhých expozicích infračervené znečištění přinést barevné změny černých, zelených nebo tmavých objektů, které mohou být zobrazeny s hnědým nebo načervenalým odstínem. Díky vyčerpávajícímu úsilí inženýrů Kenko prošla technologie ND vakuové depozice neuvěřitelným pokrokem v oblasti žádoucí neutrality propustnosti světla a řízení infračervené složky, k barevnému posunu tedy nedochází.

Antireflexní multi vrstva
Snímače digitálních fotoaparátů jsou obvykle mnohem citlivější než film. Světlo může mít vliv na obraz a vytvářet nežádoucí účinky v důsledku lomu světla v objektivu. Filtry, protože jsou také optické prvky, mohou situaci ještě zhoršit. Z toho důvodu filtry potřebují anti-reflexní vrstvu. Kenko REALPRO ND filtry 4/8/16 jsou vybaveny antireflexní multi vrstvou k odtstranění veškerých nežádoucích odlesků a "duchů" v obraze.

ND OZNAČENÍ  (F) REDUKCE CLONY  % PROPUSTNOST
4 2 25.000
8 3 12.500
16 4 6.250Síla skla: 2.0 mm
Materiál obroučky: Aluminium
Obsah balení: pevný plastový obal s UV ochranou, filtr

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry k objektivům
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: