Konferenční stolek z malajského dubu

Kód: 10510/100_XX
Novinka Tip
Neohodnoceno
4 800 Kč 4 800 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Ručně vyráběný konferenční stolek z Malajského dubu pro Váš obývací pokoj.

 

 

Detailní informace

Hloubka: 100cm
Skladem (1 ks) | 10510/100_XX
Můžeme doručit do: 29.2.2024
4 800 Kč
4 800 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Nabízíme ručně vyráběný konfereční stolek.  Deska stolku je vyrobena z kvalitního dřeva (Malajský dub-Kaučukovník brazilský) a kovových nohou viz FOTOGALERIE!

Tloušťka desky je 3cm!

Prodej ve zvláštním režimu podle §90 zákona o DPH
(Není možný odpočet DPH)

 

 Rozměr k dispozici:

výška x hlouka x šířka cm

 

44 x 48 x 100

 

 Výhody dřeva hevea brasiliensis

Tento materiál přináší spoustu výhod oproti jiným dřevinám:

Vysoká odolnost a životnost

Dřevo je vysoce odolné proti plísním, houbám a bakteriím, které obvykle narušují strukturu materiálu a přispívají tak ke snížení jeho životnosti. Je také stabilní, tudíž nedochází k objemovým změnám vznikajícím v důsledku teplotních změn. Tvrdost dřeva zaručuje také jeho odolnost proti mechanickému poškození při větších zátěžích.

Dobrá zpracovatelnost

Materiál je variabilní, lze jej ohýbat, snadno řezat, hoblovat a jinak zpracovávat bez obtíží se zachováním jeho vlastností. Výsledný povrch je hladký a lze na něm provádět jakékoliv povrchové úpravy jako je moření, barvení, lakování apod. 

O dřevě Malajský dub Hevea

Původním názvem Hevea Brasiliensis (česky kaučukovník brazilský) je dřevina původem z jižní Ameriky, kde se nacházela převážně v Amazonském pralese. Pěstování jejích odrůd bylo zkoušeno v několika světových destinacích, kvůli potřebě velmi speficikých podmínek ale našla tato dřevina vhodné podmínky pouze v několika oblastech jižní Afriky a jižní a jihovýchodní Asie.

Kvality kaučukovníku jako kvalitní a stabilní dřeviny byly objeveny relativně nedávno. Hlavním důvodem k pěstování dřeviny Hevea nebyla těžba dřeva, ale získávání latexu z kůry stromů, který se následně využívá k výrobě kaučuku. Po 25-30 letech, kdy už nejsou ekonomicky efektivní pro získávání latexu, jsou stromy pokáceny a dále zpracovávány. Dříve byly stromy po pokácení páleny.

Pokácené a očištěné kmeny jsou naformátovány a zpracovány do deskového materiálu, který je ošetřen, zabalen a odeslán kontejnerem až k nám. Aby nedošlo k poškození nebo změně vlastností v průběhu převozu, především během cesty lodí, je v kontejneru udržována a pravidelně kontrolována stálá vlhkost.

Vlastnosti dřeva

Technickými vlastnostmi je dřevo Hevea Brasiliensis velmi podobné dubu, který je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších materiálů pro výrobu kvalitního nábytku. Z toho důvodu dostala dřevina i svůj alternativní název – Malajský dub.

Dřevo má hustotu v suchém stavu 560-640 kg/m3, při kácení je bělavě žluté a časem směřuje k bledě krémové barvě, často s růžovým nádechem. Bělové dřevo (splint) se neliší od jádrového dřeva. Je jemně vrstevnaté, ale se stejnoměrnou strukturou.

  • Oblast původu: Brazílie, Malajsie, Indonésie, Thajsko, Srí Lanka, Filipíny
  • Jádro: nažloutle bílé až žlutohnědé
  • Běl: není odlišena od jádra, žlutobílá
  • Textura: stejnosměrná, na tangenciálním řezu jemně fládrovaná
  • Dřeňové paprsky: jemné, sotva rozeznatelné, viditelné jako jemná zrcátka
  • Hustota při 12% vlhkosti: 560-640 kg/m3
  • Tvrdost: středně tvrdé
  • Kmen: přímý, válcovitý, výška 15 – 30 m, průměr 80 – 100 cm
  • Použití: Pro zhotovení nábytku, polic, regálů, stolových desek, jako obklady stěn a pro výrobu dalších truhlářských prvků

Hevea a ekologie

Používání dřeva z Hevea Brasiliensis pěstovaných na plantážích pomáhá zabraňovat likvidaci tropických pralesů, které se velkou měrou podílejí na stabilitě životního prostředí naší planety. Pěstování meziplodin pod kaučukovníky přispívá ke stabilizaci často porušeného zachytávání vody. Existující plantáže jsou také významným místem akumulace uhlíku, neboť představují přibližně jednu čtvrtinu všech stromových plantáží v tropech.

Tvrdost dřeviny Hevea

Doplňkové parametry

Kategorie: Nábytek
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: