Nedis SCBI4000BK

Kód: 5991
Akce Tip
Neohodnoceno
Značka: Nedis
789 Kč 652 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Part Number: SCBI4000BK 

 

 

Tento lehký dalekohled si můžete snadno vzít s sebou na túru či na cesty. Pryžový úchyt na pouzdře zajišťuje pevný úchop a dobrou ochranu. Dioptrická korekce okuláry přizpůsobí každému oku.
Díky vysoké hodnotě očního reliéfu je tento dalekohled vhodný i pro osoby s brýlemi.
Nejlepší pohled Vám tento dalekohled nabídne za dne, soumraku a za úsvitu.
Tento model dalekohledu má konstrukci se střešními hranoly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NEDIS SCBI4000BK DALEKOHLED 10 X 42

 

Stav zboží: nové
Zboží pochází z oficiální české distribuce.
Výrobce: Nedis
Part Number: SCBI4000BK

 

 

 

Tento lehký dalekohled si můžete snadno vzít s sebou na túru či na cesty. Pryžový úchyt na pouzdře zajišťuje pevný úchop a dobrou ochranu. Dioptrická korekce okuláry přizpůsobí každému oku.
Díky vysoké hodnotě očního reliéfu je tento dalekohled vhodný i pro osoby s brýlemi.
Nejlepší pohled Vám tento dalekohled nabídne za dne, soumraku a za úsvitu.
Tento model dalekohledu má konstrukci se střešními hranoly.
 
Vlastnosti
Dalekohled nabízí 10násobné zvětšení. 
Průměr čočky objektivu: 42 mm
Zorné pole při vzdálenosti 1000 metrů je 96 metrů. Což je ideální při pozorování pohybujících se objektů, jako jsou ptáci a letadla.
Tento dalekohled se nejlépe hodí k použití za dne. Průměr optického výstupu má 4,2 mm
Tento dalekohled zvládne vzdálenost mezi zornicemi (IPD) 56-75 mm
Díky očnímu reliéfu 12 mm je tento dalekohled vhodný pro osoby s brýlemi
K upravení optického zařízení podle očí osoby lze použít dioptrickou korekci dalekohledu. Jde o úpravu jedné čočky k zajištění kompatibilního zaostření, pokud má každé oko pozorovatele jinou schopnost vidění. Výsledkem je menší námaha očí, jež umožňuje optimální pozorování, hloubku a zaostření kontrastu.
Tento dalekohled má konstrukci se střešními hranoly
Barva čočky: Modrá
S ochrannou brašnou
Barva  Černá
Materiál  Hliník / Guma 

Obsah balení
1x Dalekohled
1x Ochranná brašna
1x Čisticí hadřík
1x Návod
 
Číslo zvětšení označuje, kolikrát čočka zvětší předmět. Čím vyšší číslo, tím větší zvětšení. V případě dalekohledu je nejpraktičtější zvětšení 7 nebo 10. Je-li číslo vyšší, znamená to menší stabilitu obrazu.
Průměr čočky udává, kolik světla projde čočkou dalekohledu. Čím je čočka větší, tím více světla projde, ale znamená to také, že bude dalekohled těžší.
Vzdálenost mezi zornicemi (IPD) je vzdálenost mezi středy očních zornic. Liší se od člověka k člověku, a závisí také na tom, zda se dívají na blízké či vzdálené předměty
Oční reliéf je vzdálenost od posledního povrchu okuláru, ve které oko uživatele stále uvidí plný zorný úhel. Je-li oční reliéf 11 mm nebo větší, mohou dalekohled používat i lidé s brýlemi, aniž by si je museli sundat. Je-li oční reliéf menší než 11 mm, můžete si brýle nechat nasazené, ale budete muset provést zaostření otočením kroužku na čočce dalekohledu
Čím tmavší bude prostředí, tím více se zvětší Vaše zornice. Když se Vaše zornice zvětší a její průměr je větší než průměr optického výstupu, viditelnost se zhorší. Průměr lidské oční zornice se může měnit od 2 mm do 7 mm. Takže pokud plánujete používat dalekohled často ve tmavém prostředí, bude důležitý velký průměr optického výstupu. 7 mm lze použít i v noci.  5 mm se hodí za soumraku a svítání.  Méně než 5 mm je vhodnější za denního světla.

 

Rozšiřte si obzory

Nedis SCBI4000BK desetinásobné zvětšení

Dalekohled Nedis SCBI4000BK s desetinásobným zvětšením je ideální společník na túry a výlety, kde vám umožní prozkoumat vzdálené detaily. Součástí balení je i ochranné pouzdro a jeho hmotnost 570 gramů se v batohu hravě ztratí. 

Pryžové části těla pak zajišťují spolehlivý a pohodlný úchop, zatímco hliníkové tělo odolnost a trvanlivost. 


Pro každého pozorovatele 

 

Kromě základní funkce je dalekohled vybaven doplňkovými možnostmi, které umožní jeho používání prakticky každému. Pomocí dioptrické korekce okuláry je možné přizpůsobit dalekohled každému oku. A díky vysoké hodnotě očního reliéfu je vhodný i pro osoby s brýlemi. 

Zorné pole při vzdálenosti 1000 metrů je 96 metrů, což je ideální při pozorování pohybujících se objektů, jako jsou ptáci a letadla. Průměr optického výstupu je 4,2 mm, proto je nejvhodnější používat dalekohled přes den. Tento dalekohled zvládne vzdálenost mezi zornicemi (IPD) 56 – 75 mm. 

Nedis SCBI4000BK transportní pouzdro

 

Parametry

Materiál Kov; Guma
Barva Černá
Výška 61 mm
Šířka 134 mm
Délka 150 mm
0,69 kg

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: